powiększ

rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne stanowią powszechnie znane i skuteczne zabezpieczenie przed niepożądanym wtargnięciem. Zapewniają bardzo dobrą izolację akustyczną oraz termiczną, co sprzyja obniżeniu kosztów ogrzewania. Z drugiej strony – w przypadku upałów – chronią przed gorącym słońcem, gwarantując komfort odpoczynku w zaciemnionym pomieszczeniu. Istnieje kilka systemów montażu rolet od systemu ADAPTACYJNEGO, w którym skrzynka roletowa umieszczona jest na ścianie lub w ościeży, po systemy INTEGRO i SKN, w których rolety stają się integralną częścią budynku a ich skrzynki roletowe i prowadnice są ukryte pod elewacją i nadprożem.

Sterowanie roletami może odbywać się manualnie za pomocą zwijaczy lub mechanizmów korbowych lub za pomocą siłowników elektrycznych sterowanych klawiszem, bądź siłowników elektrycznych z drogą radiową sterowanych pilotem.

W ramach wszystkich systemów rolet możliwa jest instalacja moskitiery wbudowanej do skrzynki roletowej, umożliwiającej w lecie ochronę przed owadami, jednocześnie zachowując dogodny przepływ światła i cyrkulację powietrza.

:: wykonanie strony www: Fabryka DizajNu